Poniżej prezentujemy listę odpowiedzi na zadawane pytania dotyczące konkursu
Skład Osobowy Komisji Oceny Projektów
- Skład Komisji Oceny Projektów (PDF 118,99 KB)
Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 11.3 Wsparcie infrastruktury społecznej powiązanej z procesem integracji i aktywizacji społeczno-zawodowej osób uciekających przed wojną w Ukrainie.
Konkurs jest realizowany w ramach Wsparcia na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytoriom Europy (REACT-UE), planu naprawczego uruchomionego przez Komisję Europejską w celu ograniczenia społecznych i gospodarczych skutków pandemii COVID-19. Środki REACT-EU stanowią dodatkową alokację dla Polski w ramach Polityki Spójności w perspektywie budżetowej 2014-2020.
Numer konkursu: RPZP.11.03.00-IZ.00-32-002/23
Informacje o konkursie
Termin, od którego można składać wnioski:
19 czerwca 2023 r.
Termin, do którego można składać wnioski:
3 lipca 2023 r. (wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami w wersji elektronicznej należy opublikować w Serwisie Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (LSI2014) do godz. 15:00).
Termin rozstrzygnięcia konkursu:
Wrzesień 2023 r.
Miejsce składania wniosków
Pisemny wniosek o przyznanie pomocy można składać osobiście (a także wysłać drogą pocztową lub przesyłką kurierską) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 pod adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Wydział Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin
Sposób składania wniosków o dofinansowanie
Skuteczne złożenie dokumentacji aplikacyjnej polega na opublikowaniu wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami w wersji elektronicznej w Serwisie Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (LSI2014) w terminie naboru projektów do godz. 15:00 oraz złożeniu do IZ RPO WZ pisemnego wniosku o przyznanie pomocy, podpisanego zgodnie z zasadami reprezentacji obowiązującymi wnioskodawcę, zawierającego właściwą sumę kontrolną, najpóźniej w terminie 7 dni od daty zakończenia naboru projektów, tj. do dnia 10 lipca 2023 r.
W przypadku nadania przesyłki w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu Prawa pocztowego lub u innego operatora, pisemny wniosek o przyznanie pomocy musi wpłynąć do IZ RPO WZ najpóźniej w terminie 7 dni od dnia zakończenia naboru projektów, tj. do dnia 10 lipca 2023 r.
Możliwe jest złożenie pisemnego wniosku o przyznanie pomocy w postaci elektronicznej pozwalającej na jego utrwalenie na trwałym nośniku lub w systemie teleinformatycznym (za pomocą podpisu kwalifikowalnego, skanu podpisanego dokumentu), na adres wwrpo@wzp.pl albo przez e-PUAP, najpóźniej w terminie 7 dni od dnia zakończenia naboru projektów, tj. do dnia 10 lipca 2023 r. W przypadku skanu podpisanego dokumentu, oryginalny dokument w postaci papierowej ww. wniosku o przyznanie pomocy wnioskodawca będzie zobowiązany dostarczyć najpóźniej w dniu podpisania umowy o dofinansowanie.
Szczegółowe informacje dotyczące sposobu złożenia dokumentacji aplikacyjnej oraz dotyczące możliwości dokonywania uzupełnień zawarte są w treści regulaminu konkursu.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
W ramach niniejszego konkursu podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie są:
-
jednostki samorządu terytorialnego – tylko w formie partnerstwa z organizacją pozarządową;
-
organizacje pozarządowe.
Przez organizację pozarządową należy rozumieć podmiot określony w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
W ramach niniejszego konkursu możliwe jest dofinansowanie typu projektu:
-
Dostosowanie istniejącej infrastruktury na poczet zapewnienia odpowiednich warunków, w tym społecznych i bytowych, osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie.
W ramach konkursu wspierane będą działania w zakresie m.in.:
- organizacji miejsc integracji osób uciekających przed wojną w Ukrainie, zapewniających m. in. działania angażujące uchodźców i społeczność przyjmującą,
-
organizacji miejsc pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie zapewniających opiekę nad dziećmi tych osób,
-
organizacji miejsc pomocy organizacyjno-prawnej i/lub pomocy psychologicznej i/lub pomocy w podjęciu zatrudnienia dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie,
-
adaptacji/wyposażenia mieszkań, w tym miejsc pobytu tymczasowego udostępnianych osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie.
Wsparcie w zakresie miejsc organizacji kursów j. polskiego i /lub punktów dystrybucji pomocy materialnej (żywność, odzież itp.) będzie możliwe wyłącznie z innymi działaniami
Kryteria wyboru projektów
Stanowią załącznik do Regulaminu konkursu
Finanse
-
Maksymalny poziom dofinansowania projektu ze środków EFRR wynosi – 100%.
-
Minimalny wkład własny wnioskodawcy – nie dotyczy.
-
Minimalna/maksymalna wartość projektu – nie dotyczy.
-
Wartość wydatków kwalifikowalnych projektu jest wyższa niż 100 000,00 PLN.
-
Wartość wydatków kwalifikowalnych projektu nie przekracza kwoty 500 000,00 PLN.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 245 630,85 EUR (słownie: dwieście czterdzieści pięć tysięcy sześćset trzydzieści 85/100 EUR).
Na dzień ogłoszenia niniejszego regulaminu konkursu kwota ta w PLN wynosi 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion 00/100 PLN)[1].
[1] Kwotę alokacji obliczoną według kursu Europejskiego Banku Centralnego z przedostatniego dnia kwotowania Komisji Europejskiej w maju 2023 r. (1 euro = 4,5235 zł) pomniejszono o 10% na ewentualne zmiany kursu.
Niezbędne dokumenty
Aktualny Regulamin konkursu
- Regulamin konkursu (Wersja obowiązująca od dnia 13.06.2023 r.) (PDF 664,03 KB)
- Załączniki do regulaminu konkursu (wersja obowiązująca od dnia 13.06.2023 r.) (ZIP 7,29 MB)
- Karty oceny (wersja obowiązująca od dnia 13.06.2023 r.) (ZIP 1,2 MB)
Wzór wniosku o dofinansowanie
Stanowi załącznik do Regulaminu konkursu.
Wzór umowy o dofinansowanie projektu
Stanowi załącznik do Regulaminu konkursu.
Inne ważne informacje
Wybór projektów do dofinansowania następuje w trybie konkursowym. Konkurs nie jest podzielony na rundy.
Do wsparcia kwalifikują się projekty, których realizacja nie rozpoczęła się przed dniem 24 lutego 2022 r. i zakończy się do 31 grudnia 2023 r.
W ramach konkursu jeden podmiot może być wnioskodawcą/partnerem w nie więcej niż dwóch projektach. W przypadku złożenia w konkursie więcej niż dwóch wniosków o dofinansowanie projektów, w których jeden podmiot pełni funkcję wnioskodawcy/partnera, wszystkie wnioski, w których dany podmiot występuje jako wnioskodawca albo partner podlegają odrzuceniu.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Szczegółowe informacje dotyczące procedury odwoławczej dostępne są w zapisach regulaminu konkursu (załącznik).
Pytania i odpowiedzi
Informacje na temat konkursu, kryteriów wyboru projektów oraz wymaganych dokumentów będą udzielane przez pracowników Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego.
Pytania prosimy kierować mailowo na adres: wwrpo@wzp.pl lub telefonicznie pod numerem 91 45 28 814.
Linki
Wiadomości
Dostępne 1 wiadomości do tego konkursu