Pierwsze efekty rewitalizacji w gminie Sławno. Szereg działań ze wsparciem UE.
Gmina Sławno zakończyła pierwszy etap rewitalizacji przestrzeni publicznych. Bobrowice, Rzyszczewo i Smardzewo - tam widać już efekty zmian. Z pomocą funduszy europejskich odnowione zostały np. drogi, chodniki  oraz część budynków mieszkalnych. To jednak nie koniec inwestycji, bo prace renowacyjne kontynuowane będą w wymienionych miejscowościach w kolejnych latach. W podsumowaniu dotychczasowych działań, które miało miejsce w piątek, 13 grudnia 2019 roku, udział wziął wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
 
Sławieński samorząd gminny należy do rewitalizacyjnych liderów w regionie. Projekty kompleksowych modernizacji przestrzeni publicznych realizuje z mocnym zastrzykiem unijnych funduszy. To środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego.
 
- Gmina Sławno odważnie i sprawnie sięga po unijną pomoc. O tym, że warto to robić świadczą m.in. efekty zmian przestrzeni publicznych. Dzięki rewitalizacji różne miejsca otrzymują drugie, a przede wszystkim lepsze życie - zaznaczył wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
 
Bobrowice, Rzyszczewo i Smardzewo - to właśnie tam widać już pierwsze efekty zmian. W 2019 roku udało się m.in. wyremontować czterolokalowe budynki wspólnot mieszkaniowych w Smardzewie pod numerami 45 i 47, odnowić ponad półkilometrowy odcinek drogi gminnej w Bobrowicach, a także zmodernizować w Rzyszczewie drogę osiedlową, chodnik wzdłuż drogi powiatowej oraz blok wspólnoty mieszkaniowej pod numerem 37.
 
- Gmina Sławno kontynuować będzie prace rewitalizacyjne w tych miejscowościach w 2020 i 2021 roku - zapewnił wójt Ryszard Stachowiak.
 
Zgodnie z planami na te lata - w Bobrowicach rozpocznie się budowa nowoczesnego przedszkola, w Rzyszczewie powstanie Centrum Integracji Społecznej, jak i zmodernizowany będzie blok mieszkalny pod numerem 40 oraz obiekt gminny pod numerem 44, a w Smardzewie przeprowadzone zostaną prace renowacyjne przy kanalizacji sanitarnej, oświetleniu i chodnikach. 
 
Całkowity koszt tylko tych trzech inwestycji oszacowano ponad 14 mln zł. Unijna pomoc, która na mocy podpisanych umów przeznaczył Marszałek Województwa, stanowić będzie w tej kwocie prawie 11 mln