W Nowych Bielicach stawiają na innowacyjną obróbkę stali

Z tych produktów skorzysta przemysł offshore i branża chemiczna. Firma MASS z Nowych Bielic chce jeszcze mocniej zaistnieć na rynku więc inwestuje w innowacyjne technologie obróbki stali typu duplex. Pomagają w tym eurofundusze, dzięki którym firma kupi nowoczesne urządzenia, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe i stworzy nowe miejsca pracy. Umowę na dofinansowanie środkami Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 podpisał wicemarszałek Tomasz Sobieraj wraz z przedstawicielami przedsiębiorstwa.

- W dobie pandemii prowadzenie biznesu jest szczególnym wyzwaniem, a wielu przedsiębiorców częściej niż o przyszłości myśli o tym co bieżące. Tym bardziej należy docenić konsekwencję i determinację firmy MASS z Nowych Bielic, która nie zrezygnowała z inwestycji, z szukania przewag w swojej branży, by z pomocą środków unijnych mocniej postawić na innowacyjne rozwiązania. Trzymam kciuki za ten projekt i życzę samych sukcesów - powiedział Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Innowacyjne łożyska, wały napędowe i zbiorniki, a wszystko w technologii duplex lub superduplex. Na te produkty czeka przemysł offshore i branża chemiczna, a ich produkcja będzie już niedługo możliwa w Nowych Bielicach. Dzięki 1 mln zł dofinansowania z RPO WZ 2014-2020 firma MASS zakupi prasę krawędziową sterowaną CNC, tokarko – obrabiarkę, frezarkę oraz oprogramowanie CAD/CAM. Warte łącznie 2,5 mln zł inwestycje pozwolą na utworzenie linii technologicznej i umożliwią rozpoczęcie produkcji w oparciu o innowacyjne na skalę światową rozwiązania, ale i własne doświadczenia obróbki stali duplex i superduplex. Firma szacuje, że inwestycje przyspieszą produkcję o 25% oraz zmniejszą ilości odpadów produkcyjnych o 5%. Powstaną 4 nowe miejsca pracy.

Projekt „Zwiększenie konkurencyjności sektora MŚP na terenie ZIT KKBOF poprzez wdrożenie w firmie MASS sp. z o.o. z Nowych Bielic innowacyjnych technologii obróbki stali typu duplex” jest realizowany w ramach specjalnie dedykowanych środków RPO WZ 2014-2020 dla przedsiębiorców w ramach strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.