20 finalistów marszałkowskiego konkursu gospodarczego przez kilka miesięcy będzie korzystać z bogatego pakietu usług marketingowych, szkoleń i warsztatów.
Znamy finalistów czwartej edycji konkursu gospodarczego dla małych i średnich firm z Pomorza Zachodniego. W tym roku wybranych zostało aż 20 przedsiębiorców - tych z doświadczeniem, i takich, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w biznesie, ale wyróżniają się kreatywnością i mają szansę budować gospodarkę przyszłości. Finałowa dwudziestka przez kilka miesięcy będzie korzystać z marszałkowskiego wsparcia, m.in. usług marketingowych i szkoleń.
 
Konkurs organizowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza promuje innowacyjnych, nowoczesnych, rzetelnych przedsiębiorców sektora MŚP. W tym roku przyciągnął rekordową liczbę firm.
- Wpłynęło prawie 250 zgłoszeń! - informuje marszałek Olgierd Geblewicz. - To przedsiębiorcy z różnym stażem, reprezentujący różne branże. Ale łączy ich to, co zwykle jest kluczem do sukcesu w działalności gospodarczej: pracowitość, pomysłowość, odwaga. Są kreatywni, rozwijają nowe technologie, oferują wysokiej jakości produkty i usługi. Chcemy takie firmy z Pomorza Zachodniego promować i wspierać - podkreśla marszałek.
 
Na 20 finalistów tegorocznego konkursu czeka bogaty pakiet świadczeń promocyjnych - tworzone będą m.in. spersonalizowane wizytówki i materiały graficzne oraz materiały filmowe w ramach kampanii informacyjnej Pomorza Zachodniego promującego dobre praktyki gospodarcze w regionie. Skorzystać będzie można także z profesjonalnej sesji zdjęciowej produktu lub usługi. 20 finalistów konkursu czekają również spotkania z doradcami biznesowymi oraz warsztaty z zakresu promocji produktów. To wszystko, oczywiście, bezpłatnie.
 
Oto lista finalistów:
1. NET MARINE-MARINE POWER SERVICE SP.ZO.O.
2. Mikrofonika Tomasz Bartos
3. R3 Polska Sp. z o.o.
4. Wes Audio Spółka z o.o.
5. Evergreen Solutions sp. z o.o.
6. PPHU REDAN Renata Daniłowicz
7. Sova Guitars - Adrian Sowa
8. North.pl sp. zo.o. Sp.K
9. "Szkło" Zakład Szklarski S.C. Krystyna Bańkowska - Jaz i Marek Jaz
10. Michał Bączyński
11. SYTO Magdalena Gogłoza
12. JnL Antony Lewandowicz
13. Girls Watch Porn - GWP Brand
14. STATT Rafał Buciak
15. KRAFTED Julia Stanny / Bajgle Króla Jana
16. PBM sp. z o. o.
17. Onwall
18. TREKI Jacek Wójcik
19. Zuzanna Mielniczuk (nowa kategoria „Młodzi w garażu”)
20. LS PROJECT KRZYSZTOF WOROTYŃSKI
 
Przypomnijmy, zgłoszenia do konkursu były przyjmowane przez trzy tygodnie (od 15 czerwca).
Finalistów wybrała dziewięcioosobowa kapituła konkursu, w której zasiadają m.in. przedstawiciele organizacji zrzeszających przedsiębiorców i laureaci poprzednich edycji konkursu.
 
Do 29 października finałowa dwudziestka będzie korzystać z opisanego wyżej pakiet świadczeń - usług marketingowych, szkoleń, warsztatów (pierwsze spotkanie planowane jest już w przyszłym tygodniu). Przez kilka miesięcy firmy będą promowane m.in. w mediach społecznościowych Pomorza Zachodniego.
 
Od 30 października do 26 listopada zaplanowane jest głosowanie internautów. A rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu „Twój biznes pod banderą sukcesu”  nastąpi podczas gali finałowej pod koniec listopada. Laureaci otrzymają nagrody finansowe. Dla zwycięzcy przewidziano 30 tysięcy złotych. Za zajęcie II miejsca - 25 tys. zł. Nagroda za III miejsce to 20 tys. zł. Będzie też nagroda publiczności (10 tys. zł) oraz wyróżnienie dla „Młodych w garażu” (10 tys. zł).
 
Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” dedykowany jest mikro, małym i średnim firmom mających siedzibę na terenie województwa zachodniopomorskiego. To inicjatywa służąca rozwojowi MŚP, podnosząca innowacyjność i konkurencyjność regionalnej gospodarki, ale ma również wymiar informacyjno-edukacyjny. Wskazuje młodym i początkującym przedsiębiorcom możliwości korzystania z Funduszy Europejskich, które ułatwiają start i rozwój firm.

Nagrodami w konkursie są bony, którymi można sfinansować np. szkolenia, udział w targach i konferencjach oraz inne usługi rozwojowe.

Więcej informacji na:
 
Konkurs „Twój biznes pod banderą sukcesu” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym.