Rewitalizacja kołobrzeskiej promenady odbyła się z mocnym wsparciem fundusze europejskich.
Kołobrzeska promenada – najbardziej oblegane przez kuracjuszy i turystów miejsce spacerowe – jest po gruntownej renowacji. Dzięki zakończonemu ostatniemu etapowi prac, nadmorski kurort może mówić, że ma najdłuższy deptak w Polsce. W niedzielę, 22 stycznia 2023 roku, uroczyście podsumowano inwestycję. W wydarzeniu udział wzięła m.in. członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Modernizacja promenady odbywała się stopniowo. Przebudowana spacerowo-rowerowego szlaku rozpoczęła się w 2009 roku. Pierwszy etap renowacji reprezentacyjnego deptaku objął odcinek od ul. Mickiewicza przez ul. Rodziewiczówny do krzyżówki z ul. Sikorskiego. Kolejny doprowadził do Kamiennego Szańca. Trzeci i ostatni etap, przedłużono do wjazdu do przepięknego obszaru Ekoparku sąsiadującego z torfowiskami czy wydmami. 
– Możemy mówić, że jesteśmy miastem, które ma najdłuższy deptak nadmorski, z czego ponad 3 km stanowi nadbałtycka promenada – powiedziała prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Tylko ostatnia część inwestycji pochłonęła 17 mln zł, z czego ponad 7 mln zł przekazał z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Urząd Marszałkowski.
– Nasz piękny Kołobrzeg jest jeszcze piękniejszy. Nowa promenada robi wrażenie i zachęca do spacerów, do aktywności ruchowej. Są nowe zejścia na plażę, podświetlone podesty z ławkami w kształcie fal i trasa rowerowa – ocenił inwestycję marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Ta nowoczesna infrastruktura sprawia, że właściwie wszystko gotowe jest już do sezonu – dodała obecna na otwarciu członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska. 

Rewitalizacja promenady kosztowała Miasto Kołobrzeg ponad 40 mln zł. Sporą część wydatków pokryły unijne fundusze. To aż 26  mln zł.