Projekt obejmie m.in. montaż paneli fotowoltaicznych

Dobre wieści dla gminy Sławno. Obejmujący 10 publicznych instytucji edukacyjnych projekt proekologiczny otrzyma wsparcie z funduszy Programu Regionalnego. Środkami dysponuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Informacje, które ucieszyły obradujących w piątek, 18 listopada 2016 roku radnych gminy, przekazał podczas sesji wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Projekt Gminy Sławno został zakwalifikowany do pozyskania wsparcia z działania 2.10. dotyczącego zwiększania wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w ramach Programu Regionalnego. Teraz przed władzami gminy podpisanie umowy.

- Przyjeżdżam do Sławna z bardzo dobrymi informacjami. Projekt, który złożyliście w ramach RPO WZ 2014-2020 otrzymał pozytywną opinię i znalazł się bardzo wysoko na liście rankingowej kwalifikującej Gminę Sławno do udzielenia dofinansowania. Gratuluję przede wszystkim wójtowi Gminy Ryszardowi Stachowiskowi, który jest skuteczny w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Wierzę, że to dopiero początek dalszej dobrej współpracy na linii Zarząd Województwa, a Gmina Sławno - podkreślił wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Gmina Sławno realizować będzie jedną z większych inwestycji w odnawialne źródła energii. Projekt obejmie budowę, rozbudowę i modernizacje instalacji OZE w 10 instytucjach użyteczności publicznej, Zamontowane zostaną w nich panele fotowoltaiczne, kotły na biomasę czy pompy ciepła. O nową infrastrukturę proekologiczną wzbogacą się za jakiś czas: Szkoła Podstawowa w Żukowie, Zespół Szkół we Wrześnicy, Zespół Szkół w Sławsku, Szkoła Podstawowa w Warszkowie, Przedszkole Publiczne w Gwiazdowie, świetlice w: Brześciu, Wrześnicy, Starym Krakowie, Warszówku oraz Warszowie. Wartość przedsięwzięcia to prawie 3 mln zł. Wsparcie ma wynieść ponad 2,4 mln zł.